Candace Bushnell, žena žen

Džungle rtěnek a Sex ve městě patří mezi veleúspěšné seriály. Herečky, které měly to štěstí a získaly šanci ztvárnit osobité hrdinky obou sérií, zná celý svět. Vybudovaly si jméno a částečně i kariéru, díky seriálům se nabídky na filmy jen hrnou.  Jedna osoba však zůstává v pozadí. Žena, která veškerou mánií kolem seriálů se sebejistými a úspěšnými ženami vlastně způsobila. Jedná se o autorku Sexu ve městě a Džungle rtěnek, Candace Bushnell.

Spisovatelka se narodila 1. prosince 1958 a vyrostla ve městě Glastonbury. Ve svých devatenácti letech se přestěhovala do New Yorku, dějiště většiny jejích románů. Její kariéra začala už před zlomovou dvacítkou, kdy Candace napsala a vydala knížku pro děti Simon & Schuster. V následujících letech si spisovatelka začala tříbit svůj charakteristický styl, který se vyznačuje hlavně lehkým humorem a důrazem na vztahy. Už tenkrát měla jasné favority mezi hrdiny – ženy. Veleúspěšný film Sex ve městě se má letos dočkat svého druhého pokračování.

Drobnějšími kousky Candace přispívala do časopisů Mademoiselle, Self magazine nebo Esquire. V roce 1990 napsala sloupek nazvaný „The human cartoon“, který byl částečným předchůdcem slavné série Sexu ve městě, a věci se daly do pohybu. Za tři roky začala přispívat do listu New York Observer, v roce 1994 vytvořila sloupek přímo nazvaný Sex ve městě. Originální námět zaujal nejen veřejnost, ale i nakladatele, a tak byl v roce 1995 odkoupen a na svět brzy přišla stejnojmenná kniha. Tu následoval seriál od HBO. Kariéra Candace Bushnell se rozjela na plné obrátky, účastnila se mnohých pořadů jak v televizi, tak i v rádiu, užívala si zasloužený úspěch.

Svým osobitým stylem, atraktivní tematikou a fascinujícím prostředím se Candace podařilo téměř nemožné – získat si dvě generace žen, které naslouchaly jejímu dílu. Její tvorba byla oceněna již několikrát, na poličce jí trůní Matrix Award for book z roku 2006, byla recipientem ceny Albert Einstein Spirit of Achievement Award.

Na výsluní a vrchol společnosti se autorka dostala hlavně díky sérii Sex ve městě, už málokdo však zná její další literární počiny. Kromě Sexu ve městě (1996) Candace napsala například knihu Čtyři blondýnky (2000), jež se také věnuje problematice „randění“ na Manhattanu. Následovala Krása na prodej (2003), společenská a vztahová satira. Dalším dílem je světoznámá Džungle rtěnek (2005), v roce 2008 autorka přidala titul Na páté avenue. Zatím poslední knihou Candace Bushell jsou Deníky Carrie, které právě dokončila a věnují se dalším osudům hrdinky ze Sexu ve městě.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>